Snus med smak
Snus med smak har blitt like vanlig som uten. Vi har et stort utvalg og leverer raskt hjem til deg.
Velg din smak i vår fyldige filtermeny :)
Velg din smak i vår fyldige filtermeny :)
-
Fix Green Mango Lemongrass S5
-
Fix Watermelon Ice S5
-
Fix Cherry Blossom S5
-
Fix Fig Raspberry S3
-
Fix Blueberry Ice S5
-
Fix Strawberry Kiwi S4
-
Fix Pineapple Rum Coconut S4
-
LD No 14 White Slim Ume S2
-
LD No 13 White Bergamott S2
-
Epok No28 Frosty Red 3
-
Epok No101 Dark Fresh Original 3
-
Nor No.15 Galdhøpiggen Mint S2 Mini
-
Nor No.17 Frosta Spearmint Mini S2
-
Nor No.18 Telemark Eple S3
-
Nor No.16 Telemark Eple S3 Mini
-
Epok No 11 Frosty Green S2
-
Nor Nakd pods Mint
-
Dyno Extreme
-
Dyno Extreme Slim
-
Loop No12 Red Chili Melon Hyper Strong S8
-
Nor No.14 Hardanger Jordbær Mini S3
-
Nor No.13 Mini Glittertind S4
-
Snusbonden Julesnus porsjon
-
LD No11 White Slim Blue S4
-
Epok No 27 Pink Burst 2
-
G3 No15 Sway S4
-
G3 No14 Sway S2
-
Nor No.12 Glittertind Ice Mint S4
-
Nor No.10 Hvaler Fersken S2
-
Prillan All White Salty Red

Snus med smak
Vi har over 25 forskjellige smaker på snus i vårt sortiment. Her finnes alt fra jordbær til mint til lakris, tobakk og ingefær. Jakten på den beste aroma og smak har eksistert helt siden snusens opprinnelse på slutten av 1700-tallet. Men, det er først siste årene at smakstilsatt snus virkelig har skutt fart. Den første porsjonssnusen med smak ble lansert i Norge i 1999 og het Catch Liquorice. Men, som flere snusere fra 80 og 90-tallet sikkert husker var det en løssnus som var først ute med å smakstilsette snusen, nemlig Hawken wintergreen. Den ble derimot tatt av markedet i begynnelsen av 2000. Det ryktes om at produsenten ikke ville oppgi innholdet i snusen, og derfor ble importen stoppet av tollvesenet og mattilsynet.Vi spurte Swedish Match hva de bruker for å smakstilsette snusen, og hvordan de jobber for å komme frem til nye smaker og produkter.
- Vi bruker smakstilsetninger som er fra planteriket. Disse var i starten naturlige ingredienser. I dag er det en blanding av naturlige smaker, og smaker tatt frem i laboratoriet, men med de samme komponentene som det naturlige har.
- Vi har et eget team med eksperter som jobber med sammensetninger av ulike smaker på snus fabrikken i Gøteborg. De gjør en grundig jobb med utvikling av nye produkter.
- Det ligger mye arbeid bak en ny smak. For at våre forbrukere skal få den beste opplevelsen, kan utvikling av et nytt produkt/ny smak ta opptil 18 måneder før det blir tilgjengelig på markedet.
Snus med mint smak
Mint snus er utvilsomt den mest populære smaken. Norges mest solgte snus (som faktisk smaker av mint), er skruf No2 Fresh S. I 2023 solgte den over 8 millionerbokser her i Norge, noe som tilsvarer en markedsandel på imponerende 8%.Snus med lakris smak
Lakris er en av de mest populære smakstilsetningene i snus. Ofte blandes den sammen med søt eller salte stoffer noe som fremhever den naturlige aromaen fra lakrisroten. Den mest solgte lakrissnusen i 2023, med hele 1,4 millioner bokser er skruf No8 Nordic S2.Snus med frukt smak
Snus med frukt smak har blitt en av de mest ettertraktede kategoriene de siste årene, spesielt i det helhvite segmentet. Hvert år blir det lansert mellom 20-30 nye snusmodeller med ulike aromaer. Fellesnevneren for snus med frukt smak er ofte friske og sødmerike aromaer som varer lenge. Alle frukt aromaer er laget av naturlige eller syntetiske naturidentiske aromastoffer som også er godkjent for anvendelse i mat.Se filtermenyen for smaken du er på jakt etter her.
85% av smaksatt snus inneholder mint eller en kombinasjon med mint.
27 % av totalmarkedet er helhvitt og i det helhvite segmentet finnes det bare smaksatt snus.
55% av alle snus som selges på det norske markedet er snus med smak.
En av grunnene til at smakstilsatt snus har sett en stor økning er at mange tidligere røykere, som har konvertert til snus, foretrekker snus med smak da dette ikke minner dem om smaken av tobakk. Ser vi på tallene fra SSB (tobakksvaner) vet vi at antall røykere går ned og antall snusere går opp.